Star 90

STAR to nowoczesny trójkomorowy system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacji termicznej. Konstrukcja ta składa się z ram o szerokości 90 mm i skrzydeł o szerokości aż 99 mm.

Star 90

Star 90

STAR to nowoczesny trójkomorowy system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacji termicznej. Konstrukcja ta składa się z ram o szerokości 90 mm i skrzydeł o szerokości aż 99 mm.

Dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów izolacyjnych oraz przekładki termicznej o głębokości aż 45 mm, wykonanej z solidnych i sprawdzonych materiałów otrzymano współczynnik przenikania ciepła Uf od 0,73 W/m2K.

Ten sam rodzaj wkładu izolacyjnego w skrzydle okiennym oraz w ramie okiennej zapewnia ciągłość ochrony przed stratami ciepła całej konstrukcji.

W systemie Star zastosowany został nowy standard zachodzenia profilu z szybą, który dzięki zwiększonej głębokości dodatkowo polepsza właściwości termiczne oraz konstrukcyjne systemu. Innowacyjny system odprowadzania wody z konstrukcji wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na wygląd produktu – w systemie Star elementy zaślepiające otwory odwodnieniowe są niewidoczne.

Istnieje możliwość okuwania drzwi opartych na profilu Star systemem zawiasów rolkowych o bardzo dużej nośności co pozwala na wykonywanie bardzo dużych konstrukcji. Star daje również możliwość szklenia od zewnątrz co znacząco zwiększa możliwości wykorzystania tego systemu w budownictwie.

System rekomendowany jest do budynków nisko-energetycznych oraz poddawanych termomodernizacji, wysokie parametry profilu podnoszą komfort cieplny budynku. Okna i drzwi w systemie Star 90 dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL. Ponadto można je wykonać w palecie Aliplast Wood Colour Effect, która perfekcyjnie oddaje piękno kolorów drewnopodobnych, a także w systemie Decoral, który obejmuje kolory drewnopodobne, imitacje marmuru, granitu oraz innych dowolnych deseni. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość stworzenia konstrukcji dwukolorowej, gdzie profile od strony zewnętrznej i wewnętrznej mogą mieć inny kolor.

90mm głębokość zabudowy ramy
3 komory w ramie (ciepły system z przekładką termiczną)
Uw=1,25* dla Ug=1,1
Uw=0,82* dla Ug=0,5
Uf od 0,73 W/m2K
Wysokość złożenia rama + skrzydło = 102,5 mm
Głębokość wypełnienia w przedziale 14-72 mm
 Okucia GU Uni-Jet
5 lat gwarancji

*Dla okna referencyjnego 1230x1480 mm 

Kolory

Paleta RAL

Paleta Aliplast

Struktura IGP

Wood Colour Aliplast