Imperial 65 IP i+

Aliplast Imperial 65 IP i+ to trójkomorowy system z dodatkowymi przekładkami termicznymi przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. 

Imperial 65 IP i+

Imperial 65 IP i+

Aliplast Imperial 65 IP i+ to trójkomorowy system z dodatkowymi przekładkami termicznymi przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. 

Zastosowana w profilach przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm wykonana została z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego.

Poprawia ona znacznie wytrzymałość mechaniczną komory zewnętrznej i wewnętrznej profili.

Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą Coex, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną izolację i doskonałe uszczelnienie.

Dzięki dużej szerokości profili ram (65 mm) i skrzydeł (74 mm) oraz grubości ścianki w przedziale 1.7÷2.0 mm, uzyskano sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła: 1200 mm szerokości oraz 2400 mm wysokości.

Stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym. Bazowy system Imperial 65 pozwala na budowę wielu różnych rodzajów okien i drzwi, w zależności od zakresu zastosowania i szczegółowych wymagań dotyczących funkcjonalności, izolacji termicznej oraz estetyki konstrukcji.

Z wykorzystaniem tego profilu możemy wykonać okna otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, okna z ukrytym skrzydłem oraz drzwi. Poprzez zastosowanie specjalnych wkładów wsuwanych dookoła pakietu szybowego ( IP i )oraz pomiędzy przekładki termiczne w ramie ( IP I+) system Imperial 65 IP+ uzyskuje bardzo wysokie parametry termiczne.

Dostępny duży zakres kształtowników systemu gwarantuje uzyskanie wymaganej estetyki i wytrzymałości konstrukcji oraz możliwość instalowania okien w systemach fasadowych. W systemach Imperial IP i+ występują listwy szklące w wariancie prostokątnym i zaokrąglonym.

Okna i drzwi w systemie Imperial 65 IP i+ dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL. Ponadto można je wykonać w palecie Aliplast Wood Colour Effect, która perfekcyjnie oddaje piękno kolorów drewnopodobnych, a także w systemie Decoral, który obejmuje kolory drewnopodobne, imitacje marmuru, granitu oraz innych dowolnych deseni. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość stworzenia konstrukcji dwukolorowej, gdzie profile od strony zewnętrznej i wewnętrznej mogą mieć inny kolor.

65mm głębokość zabudowy ramy
3 komory w ramie (ciepły system z przekładką termiczną)
Uw=1,49* dla Ug=1,1
Uw=1,05* dla Ug=0,5
Uf od1,28 W/m2K
Wysokość złożenia rama + skrzydło = 120 mm
Głębokość wypełnienia w przedziale 4-51 mm
 Okucia GU Uni-Jet
5 lat gwarancji

*Dla okna referencyjnego 1230x1480 mm 

Kolory

Paleta RAL

Paleta Aliplast

Struktura IGP

Wood Colour Aliplast