19 letnie doświadczenie, które zdobyliśmy podczas montażu stolarki okiennej oraz drzwiowej pozwoliło nam na osiągnięcie perfekcyjnych wyników w tej dziedzinie, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę. Odpowiednio przeszkolona kadra montażystów wykonuje:

  • montaż stolarki w stanie surowym,
  • wymiana stolarki w budynkach mieszkalnych wraz z obróbką tynkarską,
  • ciepłe montaże z użyciem taśm Illbruck Duo,
  • montaże z przesunięciem na konsolach JB-D

Specjalizujemy się w :CIEPŁYM MONTAŻU SYSTEMEM ILLBRUCK

illbruck

Zabezpieczenie piany przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią Piana poliuretanowa nie jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe, a więc i na promieniowanie słoneczne. Wilgoć pogarsza własności termoizolacyjne piany (tak jak i każdego innego materiału do izolacji termicznej).

Działając przez dłuższy czas może doprowadzić do trwałej utraty tych własności. Konsekwencją będzie zawilgocenie ściany od wewnątrz i rozwój pleśni uwidaczniającej się w postaci czarnych plam.

 

W związku z powyższym piana, stanowiąca izolację termiczną, musi być chroniona:

  • od strony wewnętrznej przed parą wodną znajdującą się zawsze w pomieszczeniach,

  • od strony zewnętrznej przed wodą deszczową i promieniowaniem słoneczny

 Zabezpieczenie piany przy pomocy taśm i folii

Taśmy i/lub folie, paroszczelne i paroprzepuszczalne, dobrze zabezpieczają izolację termiczną, jaką jest np. piana poliuretanowa, przed zawilgoceniem. W tej technologii obowiązuje zasad „szczelniej od wewnątrz niż od zewnątrz” Zatem folie i/lub taśmy paroszczelne stosujemy od strony wewnętrznej, natomiast folie i/lub taśmy paroprzepuszczalne od stronyzewnętrznej. Folie i taśmy paroszczelne chronią pianę przed oddziaływaniem pary wodnej z pomieszczeń. Folie i taśmy paroprzepuszczalne chronią pianę przed oddziaływaniem wody deszczowej, a równocześnie umożliwiają odparowanie z niej wilgoci.

Zarówno folie, jak i taśmy, są samoprzylepne, co gwarantuje szybki ich montaż. Można je zakładać w różnych warunkach pogodowych. Folie przyklejane są do powierzchni profili i muru. Taśmy natomiast, dostarczane w stanie wstępnie ściśniętym, po przyklejeniu do powierzchni profili rozprężają się i dociskają do boków szczeliny, wypełniając ją szczelnie. Folie i taśmy izolują w sposób trwały, gdyż są w stanie przenosić bez uszkodzenia wzajemne przesunięcia elementów budynku, pomiędzy którymi się znajdują.

 

Folie i taśmy dobieramy w zależności od:

  • szerokości szczeliny pomiędzy oknem a ścianą,

  • konstrukcji otworu: z węgarkami lub bez,

  • usytuowania okna względem krawędzi otworu,

  • sposobu wykończenia ościeży od wewnątrz i od zewnątrz.

Pdf ME500 Folia ME500 służy do uszczelniania szczelin montażowych przy oknach. Dzięki zmiennej wartości współczynnika Sd folia ME500 może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt jest zgodny z zaleceniem Stowarzyszenia ds. Jakości Okien i Drzwi RAL „wewnątrz szczelniej 

 

 


Montaże z przesunięciem na konsolach JB-D

Montaż okna poza obrysem muru jest możliwy za pomocą kotew JB-D .Takie kotwy składają się ze specjalnych elementów - konsoli i wsporników, które jednocześnie  przenoszą na konstrukcję budynku obciążenia pochodzące od sił działających prostopadle do płaszczyzny okien (np. parcie wiatru), jak i od sił działających równolegle do ich płaszczyzny (np. masa okna). Przykładowy system JB-D  składa się z kilku typów konsoli dolnych , które powinny być dobierane w zależności od materiału z jakiego są wykonane mury budynku, odległości planowanego wysunięcia okna poza obrys ścian, masy okna oraz konstrukcji jego części progowej, a także wsporników bocznych. Dodać należy, że wsporniki boczne są uniwersalne, gdyż występuje tylko jeden typ, stosowany do montażu różnych okien.

 

illbruck
illbruck


CIEPŁY TYNK

aero therm

AERO-THERM to termoaktywna masa szpachlowa, w której zastosowano unikatowe połączenie mikrosfer szklanych 3M oraz AEROGEL-u, obecnie najlepszego izolatora termicznego na świecie. Stosowany jako ocieplenie od wewnątrz.

AERO-THERM to nowatorska, cienka powłoka termiczna o grubości 1,0 mm, wykorzystująca rozwiązania nanotechnologiczne. Jest on materiałem kompozytowym typu 3-w-1, wykorzystującym właściwości termoizolacyjne szklanych mikrosfer 3M, aktywnie reagujących na promieniowanie cieplne, w połączeniu z Aerogel-em, czyli najlepszym znanym materiałem termoizolacyjnym, który jeszcze bardziej podnosi funkcjonalność kompozytu. Dzięki wykorzystaniu spoiw kopolimerowych, zakres zastosowań AERO-THERM jest bardzo szeroki.

Wykonane ze szkła technicznego mikrosfery 3M są wypełnione powietrzem rozrzedzonym w stopniu bliskim próżni. Część promieniowania elektromagnetycznego docierającego do powierzchni przenika do sąsiedniej szklanej ścianki, natomiast jego reszta jest częściowo odbijana, a częściowo rozpraszana. Ze względu na liczbę mikrosfer (o wymiarach kilkudziesięciu mikrometrów) większość promieniowania jest stopniowo rozpraszana i zostaje zgromadzona w cienkiej warstwie powłoki AERO-THERM. Skoncentrowane w ten sposób promieniowanie elektromagnetyczne jest następnie w dużej części zwracane do wewnątrz pomieszczenia.

 


NAPRAWA I RETUSZ USZKODZEŃ

ottimo


W systemie OTTIMO zajmujemy się retuszem oraz renowacją wszelkiego typu uszkodzeń profili PVC zarówno białych jak i okleinowych tj. ubytki, obicia, pęknięcia, zarysowania, wyszczerbienia i przetarcia, czyli to co często może zdarzyć się na budowie czy podczas codziennego użytkowania elementów.

W ofercie posiadamy środki wypełniające, retuszujące, środki w aerozolu oraz narzędzia i przyrządy pomocnicze do wykonywania napraw.

Stosujemy materiały firmy Heinrich König & Co. KG w które zaopatrza nas firma  OTTIMOCopyright © PERFEKT-DESIGN.pl 2017

projekt i wykonanie: alselstudio.pl - strony internetowe poznań